Finanse i Inwestycje

3 MITY o sprzedaży mieszkania przez biuro nieruchomości Łódź

• Zakładki: 24


Sprzedaż mieszkania, w Łodzi czy w jakimkolwiek innym zakątku Polski, to często jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie musimy podjąć. Wiąże się z całym szeregiem obowiązków – trzeba przygotować zdjęcia, napisać ogłoszenie, odpowiadać na telefony i maile, a na koniec zatroszczyć się o formalności i dokumentację. W tym wszystkim może nas wyręczyć biuro nieruchomości Łódź. A jednak w stosunku do agentów nieruchomości wciąż panuje powszechna nieufność. Wokół usług biur nieruchomości z Łodzi i całego kraju powstało mnóstwo mitów, które często nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Dziś rozprawimy się z 3 najpopularniejszymi mitami na temat sprzedaży mieszkania przez biuro nieruchomości.

MIT 1. Sprzedaż bez pośrednika jest tańsza

To zdecydowanie najczęściej powtarzana opinia o sprzedaży z biurem nieruchomości. Właściciele sprzedawanego mieszkania biorą zwykle pod uwagę same koszty związane z zatrudnieniem agenta. Koszt samej usługi i prowizja, którą płacimy na konto biura nieruchomości, to nie tylko wynagrodzenie dla agenta. To opłata za pracę, którą agent wykonuje za nas i za wiedzę oraz doświadczenie, której klient nie ma. I nie musi mieć, bo nikt nie jest specjalistą od wszystkiego. Agent dzięki latom pracy na łódzkim rynku nieruchomości i wiedzy o realnych cenach transakcyjnych w Łodzi sprzeda mieszkanie w lepszej cenie, a do tego zrobi to szybciej.

MIT 2. Biuro nieruchomości bierze pieniądze za nic

Kupujący nierzadko uważają, że biuro nieruchomości pobiera opłatę tylko za wystawienie ogłoszenia. W rzeczywistości nakład pracy agenta jest zdecydowanie większy. Dobre biuro nieruchomości z Łodzi zadba o profesjonalne przygotowanie ogłoszenia, w tym atrakcyjny, nastawiony na sprzedaż opis. Opublikuje ogłoszenie w kilku serwisach, a często również w swoich mediach społecznościowych, które śledzi mnóstwo potencjalnych klientów. Biura mają też swoje sprawdzone bazy klientów zainteresowanych konkretnym rodzajem nieruchomości. Agent zajmie się też kwestiami prawnymi i formalnościami, a ten aspekt zdecydowanie wymaga już specjalistycznej wiedzy, bez której po prostu łatwo dać się oszukać nieuczciwym kontrahentom.

MIT 3. Sprzedaż mieszkania na własną rękę jest prostsza i szybsza

Bywa, że sprzedający kojarzą współpracę z biurem nieruchomości z ogromem formalności, spotkań i niepotrzebnych komplikacji. Tak naprawdę zazwyczaj jest zupełnie odwrotnie. Zadaniem agenta, który zajmuje się konkretną sprzedażą, jest przejęcie większej części obowiązków (a co za tym idzie zmartwień) związanych z całym procesem. Biuro nieruchomości zajmuje się ogłoszeniem, sprawdzaniem stanu prawnego nieruchomości, kontaktem z klientami. Dzięki renomie i bazie klientów sprzeda też mieszkanie zdecydowanie szybciej.

Artykuł powstał przy współpracy z biurem nieruchomości Łódź House Factory.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
69 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *