Pasja i hobby

Czego nauczysz się na kursie wspinaczki skalnej?

• Zakładki: 7


Zapłacić, wejść na skałę, zejść i wrócić do domu? Tak zdecydowanie nie wygląda profesjonalny kurs wspinaczki skalnej. Sprawdź, czego nauczysz się na kursie GoUp i jakie umiejętności rozwiniesz. Oto powody, dla których warto się zapisać!

Wiedza teoretyczna

Chociaż kurs wspinaczki skalnej kojarzy się z nabywaniem wiedzy praktycznej, przygoda z tą dyscypliną sportową obejmuje o wiele więcej. Zdobywa się wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, technik linowych, zjazdów, budowy stanowisk. Wszystko po to, by być przygotowanym na następującą później praktykę. Ponadto w czasie kursu doskonali się charakter: wytrwałość, czujność, determinację. Inne pielęgnowane cechy to współpraca, empatia, uważność na drugiego człowieka.

Wiedza praktyczna

Oczywiście uczestnicy kursu nie wrócą do domu bez przeżycia przygody na skale! W atmosferze dobrej zabawy nauczą się wspinania na swojej asekuracji i zjeżdżania po skale, budowania stanowisk, osadzania kości wspinaczkowych w skałach. Trening organizowany przez GoUp odbywa się w Górach Sokolich lub Podlesicach. Można się sprawdzić wiosną, latem lub jesienią. Każda pora roku stawia przed uczestnikami inne wymagania, a dzięki temu uczy ich wspinaczki w różnych warunkach.

Co zabrać na wspinaczkę?

Na stronie GoUp znajdziesz podpowiedź, co zabrać na kurs wspinaczki. Przede wszystkim jest to obuwie: podejściowe i wspinaczkowe na wymianę, a dalej odzież: ciepła przeciwwiatrowa oraz lekka, plecak z akcesoriami. Jeśli niektóre przedmioty będziesz dopiero kupował, np. buty wspinaczkowe, możesz zapytać o poradę osoby prowadzące kurs.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Goup.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *