Pasja i hobby

Czym jest karate tradycyjne?

• Zakładki: 17


Warto uprawiać sport i być aktywnym. Jednocześnie są takie dyscypliny, które są czymś więcej niż tylko szeregiem powtarzających się ćwiczeń. Na pewno należy do nich karate tradycyjne. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej.

Czym jest karate tradycyjne?

Karate tradycyjne należy traktować przez pryzmat filozofii życia, a więc nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o samą umiejętność wykonywania danych ruchów, lecz o postępowanie zgodnie z określonymi zasadami. Karate tradycyjne należy rozpatrywać jako sztukę samoobrony. Tutaj zastosowanie ma zasada to de, a więc w tej formie samoobrony nie używa się broni. Stosuje się również pojedynczą technikę, która pozwala na unieszkodliwienie przeciwnika za pomocą jednego ciosu. Sam sport jest dyscypliną niezwykle trudną, wymagającą dużej sprawności fizycznej, ale też wzajemnego szacunku. 

Co daje karate tradycyjne?

Karate tradycyjne pozytywnie wpływa na zdrowie fizyczne. W znaczący sposób poprawia też kondycję. Wynika to z faktu, że treningi są niezwykle dynamiczne i wymagają użycia całego ciała. Karate wpływa również na stan umysłu. Zapewnia równowagę oraz uczy dyscypliny. Pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne, uczy też walki z przeciwnościami losu. Ten sport należy uprawiać pod okiem prawdziwego mistrza karate, który zna nie tylko określone ruchy, ale całą filozofię. Treningi warto rozpocząć już w wieku dziecięcym. Oczywiście nie oznacza to, że nie można zapisać się na zajęcia będąc osobą dorosłą. Karate polecane jest również dla nastolatków, których uczy pewności siebie. Uczy ich też spokoju oraz koncentracji. Ta dyscyplina wpisuje się w zdrowy styl życia i regularne treningi pozwalają na utrzymanie prawidłowej wagi. Artykuł powstał przy współpracy z firmą Warszawskie Centrum Karate: karate.com.pl.    

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *