Czas Wolny

Do czego służy gumka przy długopisie?

• Zakładki: 282


Długopis to element piśmienniczy używany na co dzień przez każdego z nas. Poza podstawowymi rodzajami długopisów w sprzedaży znajdziemy także między innymi wersje wielofunkcyjne. Do czego służy gumka dołączona do niektórych modelów długopisów?

Długopis touch z gumką do ekranu dotykowego

Współczesne urządzenia mobilne dają nam mnóstwo możliwości wykorzystania ich w pożądany przez nas i jednocześnie jak najwygodniejszy sposób. Dobrze znanym nam rozwiązaniem jest korzystanie z tabletu bądź podobnego urządzenia za pomocą rysika. Niektórzy producenci poszli jednak o krok dalej i zaczęli produkować akcesoria takie jak długopis z gumką.

Gumka w długopisach ma takie samo zastosowanie jak specjalne rysiki do smartfonów i tabletów. Ich wyjątkowość kryje się w specjalnej końcówce. Jej miękka gumowa powierzchnia minimalizuje ryzyko powstawania zarysowań na ekranach. Odpowiednie zakończenie długopisu z gumką znacznie ułatwia obsługiwanie nawet niewielkich urządzeń. Co więcej, dobrze wykonana miękka gumka ślizga się po ekranie bez uczucia lepkości i przeciągania. Taki instrument piśmienniczy staje się więc niezawodną pomocą w aktywnej pracy. Jego ogromną zaletą jest również fakt, że idealnie nadaje się do tworzenia odręcznych notatek. Będzie jednocześnie przydatnym artykułem do pisania oraz innowacyjnym gadżetem, za pomocą którego szybko i sprawnie napiszemy wiadomość email na sprzęcie mobilnym.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym ldsklep.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
575 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *