Domy w technologii norweskiej cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. W jaki sposób powstają? Jakie są ich zalety? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Jak powstają domy w technologii norweskiej?
Domy w technologii norweskiej, znane również jako domy modułowe to budynki, które powstają z gotowych elementów wytwarzanych w wyspecjalizowanych fabrykach. W efekcie jest to najszybsza ze znanych obecnie technologii budownictwa, która jest całkowicie niezależna od pory roku, czy aktualnej pogody. Z czego wytwarzane są domy w technologii norweskiej? Otóż, ich podstawą jest drewniana lub metalowa konstrukcja szkieletowa z odpowiednim wypełnieniem. Ocieplenie zewnętrzne oraz elewacja sprawia natomiast, że tego typu dom niczym nie ustępuje tradycyjnym murowanym budynkom.
Domy w technologii norweskiej – zalety
Z czego wynika rosnąca popularność domów w technologii norweskiej? Przede wszystkim z zalet tego typu rozwiązań, do których zalicza się nie tylko szybkość budowy. Jako korzyść z pewnością należy traktować także fakt, że domy w technologii norweskiej mogą być budowane praktycznie wszędzie, co wynika z faktu, że nie pękają oraz nie osiadają. Są to również rozwiązania energooszczędne, co w praktyce przekłada się na niskie koszty użytkowania.
Podsumowując należy stwierdzić, że domy w technologii norweskiej to rozwiązania, których popularność z najbliższych latach z pewnością będzie rosła. Wynika to przede wszystkim z ich zalet oraz uniwersalności.
Fot. Shutterstock