Pasja i hobby

Epapieros ze smakiem

• Zakładki: 10


Co zrobić, jeśli kiedyś sięgnęliście po swojego pierwszego w życiu papierosa i wam zasmakował? Najlepiej byłoby zerwać z nałogiem. Nie jest to jednak takie proste, a każdy palacz może przytoczyć długą listę powodów, dla których nie chce rzucić palenia. Palenie papierosów ma niestety wiele poważnych i przykrych dla zdrowia konsekwencji. Istotną wadą palenia tytoniu jest także nieprzyjemna woń, która towarzyszy każdemu palaczowi. Dymem tytoniowym przechodzą ubrania, włosy, a także oddech. Jest to zapach trudny do usunięcia i powodujący stygmatyzację przez osoby wolne od nałogu. W jaki sposób można zastąpić papierosy i wyeliminować przynajmniej część szkodliwych skutków palenia?

Elektronika na pomoc

Coraz częściej spotkać można elektroniczne alternatywy dla przedmiotów codziennego użytku. Mają one rozszerzone funkcje, ułatwiają, uprzyjemniają i usprawniają życie. Tak też sprawa wygląda w przypadku papierosów. Znalazła się dla nich godna alternatywa. Odpowiadając na pytanie, co dla palacza jest najbardziej istotne, można przytoczyć dwa elementy: dym i nikotyna. Epapierosy zapewniają jedno i drugie. Są one jednak nieporównywalnie mniej szkodliwe od papierosów tradycyjnych. Dym, który jest wydychany to para wodna, zawierająca substancje zapachowe i nikotynę. Jest on pozbawiony szkodliwych substancji, które znaleźć można w dymie papierosowym takich jak nikiel, który jest silnie trujący i przyczynia się do powstawania nowotworów, amoniak powszechnie stosowany jako środek czyszczący, który jest toksyczny dla ludzi i żrący, arsen, niezwykle trująca substancja używana jako trutka na szczury, zabójcza także dla ludzi, benzen używany w przemyśle do produkcji barwników i farb oraz formaldehyd, który jest silnie toksycznym środkiem odkażającym. Pozbycie się wielu związków chemicznych z dymu oraz zastąpienie go parą z substancjami zapachowymi rozwiązuje także problem nieprzyjemnego zapachu. Epalacz zostawia za sobą delikatną, przyjemną woń, która bardzo szybko zanika i nie wpływa na zmianę zapachu pościeli, ubrań, czy innych przedmiotów.

Aby dobrać najlepsze e-rozwiązanie do swoich potrzeb, warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa. W sieci sklepów ecygaretka.pl znaleźć można papierosy elektroniczne wielu różnych producentów, wśród których bez wątpienia każdy palacz znajdzie model najlepszy dla jego potrzeb. Liquidy smakowe dostępne w wielu smakach rozwieją nudę i pozwolą na swobodne eksperymenty. Dostępnych jest wiele nut owocowych, liquidy miętowe, o smaku tytoniowym, pachnące egzotycznymi koktajlami, czarną albo zieloną herbatą. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Ecygaretka.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *