Dzieci

Flanelowe myjki dla dzieci jako alternatywa dla mokrych chusteczek

• Zakładki: 20


Jeśli masz małe dziecko, zapewne wiesz, ile kilogramów mokrych chusteczek rocznie zużywasz. Przez kilka lat ta ilość może iść w tony! Mokre chusteczki są zmorą oczyszczalni ścieków i środowiska. Są też obciążeniem dla Twojego budżetu. Przedstawiamy ich alternatywę – wielorazowe myjki dziecięce, które są banalnie proste w użyciu i ekologiczne. Wracamy do korzeni, bo okazuje się, że czasem proste rozwiązania są najkorzystniejsze dla planety i portfela.

Żegnamy utrapienie – mokre chusteczki i tony papierowych ręczników do wycierania buzi

Mokre chusteczki mogą być dobre w podróży i kryzysowych sytuacjach na biwaku, ale na co dzień mamy coś lepszego dla środowiska. Wielorazowe myjki dziecięce uszyte z miękkiej flaneli. Dziecku ubrudziła się buzia? Proszę bardzo, wystarczy zwilżyć flanelkę wodą i wytrzeć najpierw buziaczka, a potem rączki. Ważne, by ściereczki były uszyte z wysokiej jakości, bezpiecznej bawełny. Myjka dziecięca szyta przez Sleepy Moon doskonale spełnia te założenia. Przyjrzyjmy się bliżej tym prostym ściereczkom.

Wielorazowe myjki dziecięce z miękkiej flaneli

W opakowaniu znajdziesz aż 10 sztuk myjek, co stanowi dobry zapas. Połowa z nich jest kolorowa, połowa biała – możesz przeznaczyć część na przecieranie dziecku buźki podczas posiłków w duchu BLW, a część mieć w zapasie na wycieranie rączek po zabawie w piaskownicy. To oczywiście tylko przykład, bo sam/sama najlepiej wiesz, w ilu sytuacjach trzeba wycierać dziecku twarz i ciało. Zamiast wykorzystywać metry ręcznika papierowego lub kilogramy mokrych chusteczek, użyj wielorazowej myjki dla niemowląt.

Myjki dla dzieci z bawełny – niska cena i bezpieczeństwo

Niewątpliwą zaletą myjek jest niska cena. Jedna kosztuje 2 zł, co stanowi ułamek ceny ekologicznych chusteczek nawilżanych, a wystarczy na bardzo długo. Co najważniejsze myjki dla dzieci z bawełny są delikatne i przyjazne dla skóry. Mają wymiary 25 x 25 cm, więc bez problemu zmieszczą się do małych rączek – możesz wprowadzać przyjazny trening czystości już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Produkty nadają się do wielorazowego użytku. Wystarczy je wyprać, aby znów można było z nich korzystać. Warto zrobić zapas dla poszanowania planety i oszczędzania na jednorazówkach. W ofercie Sleepy Moon znajdziesz też pościel dla dzieci z oryginalnym wzornictwem i certyfikatami bezpieczeństwa OEKO-TEX. Zajrzyj koniecznie do oferty i wybierz poszewki, które Twoje dzieci polubią za przyjemne obrazki i miękkość materiału.

Tekst powstał przy współpracy z marką Sleepy Moon.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *