Pasja i hobby

Garnek do pieczenia chleba – na co zwrócić uwagę?

• Zakładki: 9


Chcąc cieszyć się świeżym pieczywem dobrej jakości, warto piec je samemu. Ostatnimi czasu po sieci krąży przepis na chleb z garnka – osoby, które go wypróbowały chwalą, że jest niezwykle łatwy, a pieczywo z tego przepisu niezwykle smaczne. Zanim jednak przystąpimy do mieszania składników i włożenia ciasta do piekarnika, należy upewnić się, w jakim garnku można upiec chleb. Na co zwrócić uwagę, wybierając garnek do pieczenia chleba?

Garnek do pieczenia chleba ze stali nierdzewnej

Garnek, w którym zamierzamy piec chleb, musi być wykonany z materiału odpornego na wysoką temperaturę. Doskonale w tej roli sprawdzają się garnki ze stali nierdzewnej, ale także garnki żeliwne czy garnki miedziane. Przewaga garnków ze stali nierdzewnej polega na łatwym utrzymaniu ich w czystości, dlatego większość osób wybiera garnek do pieczenia chleba ze stali 18/10.

Należy również zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonana jest pokrywka garnka. Jeśli dysponujemy garnkiem ze szklaną pokrywką, musimy upewnić się, że jest to szkło hartowane. Pamiętajmy również, by garnek do pieczenia chleba nie posiadał plastikowych ani drewnianych uchwytów. Jeśli planujemy dużo piec w piekarniku, warto wybrać funkcjonalny zestaw garnków z odpinaną rączką.

Czy można piec w piekarniku w garnkach indukcyjnych?

Dobrej jakości garnki indukcyjne znajdują zastosowanie również podczas pieczenia w piekarniku. Zanim sięgniemy po garnki na kuchnię indukcyjną i zaczniemy piec w nich chleb, należy oczywiście zapoznać się z instrukcją producenta.

Oprócz chleba, w garnkach możemy piec inne dania. Zapiekanki ziemniaczane czy makaronowe będą pyszną alternatywą dla dań jednogarnkowych. Ich dodatkowym atutem jest łatwość przyrządzania i możliwość ograniczania używanego tłuszczu, co przekłada się na zdrowsze, mniej kaloryczne potrawy.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *