Skutecznie poprowadzone gry potrafią nieźle namieszać w zespole… Wbrew pozorom nie jest to jedynie rozrywka, a coś znacznie więcej. W zależności od potrzeb mogą: integrować, usprawniać komunikację i walczyć z konfliktami. Sprawdź realne korzyści z przeprowadzania gier w zespole.
Sprawniejsza komunikacja
Gry integracyjne opracowane są w taki sposób, żeby z jednej strony integrować i dostarczać rozrywki, z drugiej zaś uczyć współpracy i skutecznej komunikacji.
Efektywniejsza praca zespołowa
Dzięki grze uczestnicy mają możliwość wejścia ze sobą w rozmaite interakcje, a także dzielić się wiedzą i pomysłami. Bliższe relacje i usprawniona komunikacja z pewnością pomogą w osiągnięciu jeszcze lepszych rezultatów pracy.
Mniej stresu
Długotrwały stres prowadzi do wypalenia zawodowego oraz powoduje wiele chorób, w tym także psychicznych. Troska o dobrostan pracownika to nie tylko dobra wola pracodawcy, lecz przede wszystkim inwestycja w lojalny i zaangażowany zespół.
Gry integracyjne ze względu na swój rozrywkowy charakter pomagają uczestnikom „oczyścić” swój umysł oraz pomagają zredukować napięcie i stres.
Inwestycja w przyszłość
Skuteczność zespołu decyduje o sukcesie bądź porażce firmy. Zgrany zespół pracuje lepiej — sprawniej, szybciej, skuteczniej, co w realny sposób przekłada się na zyski osiągane przez organizację. Czy zatem warto organizować gry integracyjne dla swoich pracowników? Odpowiedź może być tylko jedna: Zdecydowanie tak!
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Projekt Efektywny.
Fot. Shutterstock