Biznes i kariera

Gry plenerowe dla pracowników – co warto o nich wiedzieć?

• Zakładki: 16


Gra terenowa to coraz popularniejsza forma aktywnego wypoczynku podczas wyjazdu integracyjnego. Nic dziwnego, oprócz zabawy i integracji przynosi także wiele wymiernych korzyści pracownikom, a w konsekwencji całej organizacji. Poznaj najważniejsze zalety tego sposobu budowania zespołu.

Jakie korzyści przynosi organizowanie gier terenowych dla pracowników?



Poza aspektem integracyjno-rozrywkowym gry plenerowe niosą ze sobą szereg dodatkowych korzyści. Należą do nich:

  • usprawnienie procesu komunikacji,
  • nawiązanie i wzmocnienie relacji,
  • lepsza odporność na stres oraz jego redukcja,
  • zwiększenie energii do dalszej pracy,
  • wzrost skuteczności zespołu,
  • zwielokrotnienie zysków firmy.

Wymienione korzyści pomagają zespołowi w osiąganiu lepszych wyników pracy, a tym samym przyczyniają się do zwiększenia zysków organizacji.
Gry terenowe to najlepsza okazja do rozwoju nabytych i nowych umiejętności, szczególnie tzw. miękkich, które są tak samo ważne jak umiejętności twarde. Istnieją różne sposoby na ćwiczenie kompetencji interpersonalnych. Gry plenerowe uatrakcyjniają wyjazd integracyjny, rozluźniają atmosferę w zespole, a przede wszystkim uczą w sposób efektywny i angażujący.

Co wyróżnia efektywny zespół? Przede wszystkim zdrowe relacje między pracownikami. Gry plenerowe umożliwiają wypracowanie skutecznej komunikacji, a także rozwiązanie konfliktów. Na sprawne funkcjonowanie zespołu wpływa także dbałość o dobre samopoczucie pracowników. Nie sposób osiągać coraz lepszych wyników bez troski o zdrowie psychiczne. Wspólne spędzanie czasu podczas gry terenowej odciąża umysł oraz pozwala oderwać się od problemów.


Gry terenowe podczas wyjazdów firmowych

Obecnie coraz więcej, szczególnie młodych pracowników docenia aktywny wypoczynek. Wynika to z większej świadomości dotyczącej zagrożeń związanych z brakiem aktywności fizycznej. Gry terenowe skierowane są właśnie do takich zespołów. Ruch na świeżym powietrzu wzmacnia organizm, poprawia kondycję  oraz uodparnia na stres.


Jak wyglądają gry plenerowe?

 
Gry plenerowe oparte są o fabułę, dzięki czemu uczestnicy mają jeszcze więcej radości z zabawy. Dodatkowym ich atutem jest różnorodność scenariuszy, w oparciu o rozmaite tematy np. wierzenia słowiańskie, gra miejska, czy szkoła przetrwania. Wybierając miejsce do gry terenowej należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczestników. Najczęściej zabawa odbywa się na łąkach, oznakowanych ścieżkach leśnych, ścieżkach górskich, terenach piknikowych oraz poligonach. 

Wykorzystanie gier outdoorowych do rozwoju pracowników to nic innego jak inwestycja w przyszłość firmy. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Projekt Efektywny Events&Travel – projektefektywny.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *