Czas Wolny

Jak ćwiczyć mówienie po angielsku? Poznaj opinię specjalistów z Centrum Języków Obcych Archibald

• Zakładki: 21


Z barierą mówienia boryka się wiele osób, które uczą się angielskiego, zarówno na poziomie początkującym, jak i średniozaawansowanym. Podpowiadamy, jak ćwiczyć mówienie po angielsku i przełamać barierę, która stoi na przeszkodzie w swobodnej komunikacji.

Nauka słówek  – jak ćwiczyć mówienie po angielsku i pokonać lęk przed konwersacją?

Jedną z przyczyn lęku przed mówieniem po angielsku jest niedostateczna znajomość słownictwa. Jest bardzo wiele różnorodnych metod nauki słówek – warto więc kilka wypróbować i wybrać najbardziej dostosowaną do naszych indywidualnych predyspozycji. Można skorzystać z bezpłatnych aplikacji do nauki słówek i zwrotów językowych. Osoby o tradycyjnym podejściu do nauki mogą poszerzać zasób słownictwa za pomocą fiszek, samoprzylepnych karteczek czy map myśli. Najefektywniejszym sposobem, by mówienie po angielsku przestało nas stresować, jest stopniowe zdobywanie pewności siebie poprzez regularne ćwiczenie mówienia. Jeśli nie mamy okazji do codziennego porozumiewania się w języku obcym w pracy i poza nią – warto zapisać się na kurs konwersacyjny. W wyrównanej pod względem poziomu znajomości języka grupie uczestników, w przyjaznej atmosferze i dzięki dobrze dobranym przez lektora ćwiczeniom z pewnością poczujemy się pewniej. 

Ćwicząc mówienie po angielsku, nie możemy zapominać o słuchaniu. Podcasty, vlogi i inne materiały audio pozwolą nam osłuchać się z angielskim, lepiej rozumieć rozmówcę, a także poznać kolejne słówka.

Kursy języka angielskiego prowadzone przez profesjonalnych lektorów pomagają nam zwiększać kompetencje językowe: pisanie, czytanie, słuchanie i mówienie po angielsku. Jednak, aby postępy w nauce były więcej niż satysfakcjonujące, warto zaangażować się jeszcze bardziej i mówić, słuchać i czytać po angielsku w domu czy w drodze do pracy.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
56 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *