Wygląd

Jak o siebie dbać — krótki poradnik dla mężczyzn

• Zakładki: 91


Zadbany i schludny mężczyzna bez wątpienia wzbudza zaufanie i zdecydowanie podoba się kobietom. Dbanie o siebie nie jest wcale mało męskie, wręcz przeciwnie. Odpowiedni wygląd podnosi samoocenę i wzmacnia pewność siebie. Wbrew pozorom nie zajmuje to wiele czasu, a przynosi naprawdę dobry efekt. Dlatego też coraz więcej panów szuka skutecznych sposobów na poprawę swojego wyglądu.  Jak mężczyzna powinien dbać o siebie i o to, jak się prezentuje?

Sylwetka i kondycja fizyczna

Nie każda kobieta lubi nadmiernie umięśnionego mężczyznę, ale prawdą jest, że zdrowa sylwetka robi wrażenie. Nie trzeba jednak robić tego głównie dla innych. Uprawianie sportu i zbilansowana dieta zapewnia dobre samopoczucie, zdrowie i energię. Dzięki regularnej aktywnoci mężczyzna stanie się wysportowany i z pewnością nie będzie narzekać na różnego rodzaju problemu zdrowotne. Mimo wszystko nie warto także popadać ze skrajności w skrajność. Czasami ogromna muskulatura nie jest postrzegana jako atrakcyjna.

Pielęgnacja

Wśród większości mężczyzn panuje przekonanie, że kosmetyki są przeznaczone wyłącznie dla kobiet, co nie jest oczywiście prawdą. Istnieją osobne linie męskie, dzięki którym można zatroszczyć się o ciało od zewnątrz. Nie chodzi tu jedynie o golenie. Warto sięgnąć po coś więcej niż płyn do kąpieli czy szampon do włosów. Odpowiednia kondycja skóry, zadbane dłonie i paznokcie to coś, co wzmacnia charakter i pozwala czuć się dobrze we własnym ciele. Co ciekawe, perfumy także dodają uroku, więc i wybieranie zapachów jest równie istotne.

Elegancki wygląd

Mężczyzna z klasą powinien wiedzieć, jak dobrać strój do konkretnej okazji. To właśnie oznacza elegancję. Nie chodzi wcale o ubieranie się w markowe ubrania najwyższej jakości. Dobranie właściwej garderoby do sytuacji jest na wagę złota. Przy śniadaniu spokojnie można zrezygnować z garnituru, a na oficjalną uroczystość warto odpuścić sobie koszulę z krótkim rękawem.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
179 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *