Zdrowie

Jak przygotować się do badań psychotechnicznych?

• Zakładki: 9


Kierowca, który został skierowany na badania psychotechniczne, powinien odpowiednio się do nich przygotować. Szczególne znaczenie ma zadbanie o swoją kondycję psychiczną, wyspanie się i uspokojenie nerwów. Wynik badania może mieć wpływ na dalszą karierę w zawodzie kierowcy. Dlatego warto znaleźć wyspecjalizowaną Placówkę, aby to zrobić wystarczy wpisać w wyszukiwarkę badania kierowców i dopisać nazwę miejscowości np. badania kierowców Gliwice

Przygotowanie do badań psychotechnicznych

Na badania psychotechniczne należy przygotować się w odpowiedni sposób. Warto wyspać się i wypocząć w nocy, a poprzedniego dnia najlepiej unikać spożywania alkoholu i innych środków, a także imprezowania lub nadmiernego męczenia się w trakcie aktywności fizycznych. Dodatkowo na badanie należy przynieść ze sobą prawo jazdy, dowód osobisty, okulary lub soczewki kontaktowe, skierowanie na badanie (o ile kierowca takie otrzymał). Przed badaniem nie wolno spożywać alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych. 

Na czym polegają badania psychotechniczne?

Badania psychotechniczne opierają się na wykonaniu różnych zadań na aparatach psychotechnicznych. W ten sposób psycholog sprawdza szybkość i czas reakcji kierowcy, jego uwagę i koncentrację, sposób działania w sytuacjach stresowych, spostrzegawczość, a także inteligencję oraz osobowość. Konkretne badania zależą od placówki oraz sytuacji. Oznacza to, że będą inne w przypadku kierowcy samochodu osobowego, a inne dla motorniczego lub osoby skierowanej na badania przez Starostwo Powiatowe lub Urząd Miasta. Bez względu na cel badania, szczególne znaczenie ma dokładne przygotowanie się i zadbanie o swoją kondycję psychiczną. 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *