Biznes i kariera

Jak szukać pracy za granicą?

• Zakładki: 15


Czy wiesz, że za granicą zarobki są dwu-trzy krotnie wyższe niż w Polsce? Obecnie pracę sezonową i tymczasową można znaleźć w wielu branżach, m.in. w logistyce, hotelarstwie, przemyśle, rolnictwie, budownictwie, transporcie czy w opiece nad osobami starszymi. Szukasz pracy za granicą? Sprawdź gdzie znajdziesz najlepsze oferty, w jakich krajach opłaca się pracować oraz jakie są oczekiwania ze strony pracodawcy. Z artykułu dowiesz się także, dlaczego warto skorzystać z usług agencji pracy.

Jednym z częściej wybieranych przez Polaków krajów, w którym podejmują pracę jest Holandia. Najlepsze oferty pracy znajdziesz na stronach agencji zatrudnienia. Od kandydatów do pracy w Holandii wymaga się komunikatywnej znajomości języka angielskiego, niemieckiego lub holenderskiego. Mile widziane jest doświadczenie w pracy za granicą oraz posiadanie prawa jazdy kat. B. Przede wszystkim jednak pracodawcy zwracają uwagę na dyspozycyjność (min. 6 tygodni) oraz chęć do pracy.

Ile można zarobić w Holandii w 2022 roku?

Od 1 lipca 2022 roku stawki płacy minimalnej w Holandii wzrosły do 1 756,20 euro miesięcznie, 405 euro tygodniowo i 81 euro za dzień. Powyższe kwoty dotyczą pracy wykonywanej w pełnym wymiarze godzin (36, 38 lub 40 godzin tygodniowo). Zarobki różnią się w zależności od branży. Najlepiej zarabiają spawacze i operatorzy maszyn w fabryce. 

Dlaczego warto korzystać z usług agencji pracy?

Współpraca z agencją pracy przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim jednak gwarantuje legalne zatrudnienie, zakwaterowanie, ubezpieczenie zdrowotne oraz transport do pracy. Oprócz tego agencja pracy za granicą prowadzi usługi w zakresie spraw podatkowych i formalnych, takich jak sporządzanie pism, rozliczenia PIT-36 czy świadczenia socjalne. 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
45 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *