Technologie

Jak wybrać dobre napędy do bram

• Zakładki: 20


Tylko wybór odpowiedniego napędu do bramy może zapewnić Ci jego niezawodność. Taki zakup jest dodatkowym kosztem, który ma poprawić jakość życia, prędkość wjeżdżania na posesję i wyjeżdżania z niej, odciążyć Cię, sprawić, że nie będziesz musiał wychodzić z domu, by wpuścić gości. Jeśli mechanizm będzie się zacinał, psuł lub szybko przestanie działać prawidłowo, poczujesz zawód i poczucie błędnie dokonanej inwestycji. Aby mieć pewność, że system sprosta Twoim wymaganiom, dobrze się przygotuj do zakupu tego właściwego.

Wybierz trwały i odpowiedni do swojej bramy napęd

Jakość działania całego mechanizmu w dużej mierze uzależniona jest od doboru optymalnych parametrów. Zacznij od ustalenia wagi swojej bramy. W przypadku bramy skrzydłowej istotna jest waga jednego skrzydła. Posiadacze bramy przesuwnej, muszą wziąć pod uwagę jej długość. Będzie ona miała bowiem wpływ na czas trwania procesu otwierania i zamykania.

Jeśli Twoja brama jest niewielka i lekka, wystarczy Ci napęd działający przy maksymalnym obciążeniu 500 kg. Duże i ciężkie modele bram mogą ważyć nawet powyżej 4 t. Pamiętaj jednak, że jeśli brama waży niemal tyle, co maksymalne obciążenie napędu, lepiej jest sięgnąć po jego mocniejszy model. Powinien się wykazać dłuższą żywotnością. Zakłada się, że siłowniki do bram powinny mieć 20% większy udźwig, niż wynosi ciężar danej bramy.

Zwróć uwagę na obecność czujników, które pozwolą zatrzymać mechanizm zamykania się bramy, gdy na jej drodze znajdzie się przeszkoda. Uderzenie w samochód nie tylko uszkodzi jego karoserię, ale może też wpłynąć na samą bramę.

Automatyka do bram Beninca

W poszukiwaniu solidnej firmy specjalizującej się w napędach do bram garażowych, skrzydłowych i przesuwnych, sprawdź ofertę marki Beninca. Pierwsze kroki stawiała 40 lat temu we Włoszech, dziś jej produkty podbijają rynek światowy. Główną ich zaletą jest niezawodność. Nowoczesne technologie regularnie usprawniają działanie napędów Beninca, a duży ich wybór pozwala na dobranie idealnego rozwiązania do swoich potrzeb oraz adekwatnie do parametrów bramy. Znajdziesz tu automatykę do niewielkich bram dla domów jednorodzinnych, jak i do dużych bram przemysłowych. Poszczególne mechanizmy umożliwiają sterowanie nimi drogą radiową za pomocą pilota, przyciskiem na słupku lub aplikacją zainstalowaną w telefonie komórkowym.

W przypadku pytań i potrzeby uzyskania pomocy w wyborze odpowiedniego napędu do bramy skontaktuj się z działem obsługi Beninca, gdzie rozwiejesz wszystkie wątpliwości oraz uzyskasz pomoc w wyborze idealnego produktu.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *