Technologie

Jak wybrać grzejnik dekoracyjny do salonu lub łazienki

• Zakładki: 20


Grzejniki dekoracyjne najczęściej montowane są w salonach ze względu na reprezentatywność tego miejsca. Przed zakupem trzeba zwrócić uwagę nie tylko na stronę wizualną, ale też na specyfikację urządzenia. Liczy się jego moc, wydajność itp. Jeśli te dwa elementy zostaną dookreślone, konieczny jest wybór miejsca, w którym znajdzie się grzejnik i w jakiej pozycji oraz na jakiej wysokości zostanie zawieszony.

Retro, loft a może ukłon w stronę nowoczesności

Na początku trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie o dekoracyjność grzejnika. Czy można ją odnaleźć w urządzeniu zaprojektowanym w stylu klasycznym, czy też nie. Każdy ma inną wrażliwość estetyczną, dlatego pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Minimalistyczne modele również mogą być atrakcyjną ozdobą salonu. Mają prostą formę, niedużą głębokość, dzięki czemu nie zagarniają wiele przestrzeni. Tego typu grzejnik dekoracyjny może mieć formę klasycznego żeberkowana lub kształt nowoczesnej płyty, np. z lekkim pofałdowaniem struktury. 

Jeśli cenisz sobie tradycyjne wnętrza ubrane w klasykę, wybierz grzejniki w stylu retro. Najczęściej występuje w wersji żeberkowej stylizowanej i umieszcza się go pod oknem. Pomyśl też o ciekawej alternatywie, jaką są poczciwe grzejniki żeliwne, ale w zdecydowanie nowej odsłonie. Na pewno uwagę gości przyciągną kunsztowne ornamenty grzejnika, a wnętrzu dodadzą nietuzinkowego charakteru. 

A może zdecydujesz się na grzejniki w stylu loft? Mogą mieć przeróżne, fantazyjne kształty, które przywołują na myśl pofabryczne wnętrza. Grube pionowe rury z ciekawym wykończeniem czy żeberkowe grzejniki pociągnięte przeźroczystym lakierem, spod którego wyłania się szlifowana stal to tylko dwie z wielu atrakcyjnych realizacji loftowych.

Futurystyczne i ekstrawaganckie grzejniki salonowe

Jeśli lubisz poeksperymentować ze kształtem grzejników, wybierz coś wyjątkowego, nieszablonowego. Co powiesz na niewielki grzejnik w kształcie kwadratu o zaokrąglonych krawędziach i uwypuklonych kształtach? Można go nabyć w wielu ciekawych kolorach, co sprawia, że stworzy wraz z aranżacyjną całością spójną całość. Jeśli jednak chcesz uzyskać zjawiskowy efekt kontrastu, wybierz np. czerwony czy zielony grzejnik i umieść go na tle jasnych ścian i mebli. Aranżacyjny efekt gwarantowany!

Bardzo ciekawie wyglądają grzejniki narożne w kształcie pionowych rurek o przekroju kwadratowym zestawionych blisko siebie. Grzejnik jest wygięty w łuk, a z daleka wygląda jak duży głośnik. Ten i podobne modele grzejników wniosą do wnętrza salonowego szczyptę ekstrawagancji i podniosą jej estetykę. Są jeszcze inne dekoracyjne grzejniki przypominające lustro lub gładką płytę pomalowaną na wybrany kolor. Gładkie lub delikatnie pokarbowane  ciekawie definiują eleganckie wnętrze.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
47 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *