Całkowite pozbycie się rozstępów jest bardzo trudne, a bez zabiegów wręcz niemożliwe. Istnieją jednak skuteczne sposoby na ich złagodzenie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób możesz ograniczyć widoczność rozstępów!
Domowa pielęgnacja rozstępów
Domowe sposoby na rozstępy najlepszy efekt wykazują we wczesnej fazie, czyli kiedy rozstępy są świeże i wyraziste kolorystycznie: różowe, czerwone bądź fioletowe. Mocny kolor wynika ze stanu zapalnego i podjętą przez organizm próbę samodzielnego naprawienia urazu. Wówczas doskonale sprawdzą się preparaty przeciwzapalne (apteczne) oraz natłuszczające, nawilżające (apteczne, drogeryjne). Na uwagę zasługuje dexpanthenol, który łagodzi podrażnienia i nawilża. To kwas organiczny używany do leczenia oparzeń, zapalenia, świądu, przesuszenia, uszkodzeń skóry. Działa przeciwzapalnie, nawilża świeże rozstępy i uelastycznia naskórek.
Usuwanie rozstępów w gabinecie kosmetycznym
Świeże i rozległe bądź stare i wyblakłe rozstępy możesz spróbować usunąć, a już na pewno złagodzić, w gabinecie kosmetycznym. Pierwszą propozycją jest peeling chemiczny z kwasem octowym, np. glikolowym, kwasem trójchlorooctowym i retinolem. Aby przyspieszyć gojenie skóry po zabiegu, warto zastosować wspomniany już dexpanthenol.

Druga propozycja zabiegu kosmetycznego to mikrodermabrazja, czyli mechaniczne ścieranie naskórka. Jest szybka i bezbolesna. Trzecią propozycję stanowi mezoterapia, czyli metoda inwazyjna, polegająca na wstrzykiwaniu w skórę serum.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sklep.bio-med.pl.
Zdj. Shutterstock