Zdrowie

Jak złagodzić rozstępy?

• Zakładki: 22


Całkowite pozbycie się rozstępów jest bardzo trudne, a bez zabiegów wręcz niemożliwe. Istnieją jednak skuteczne sposoby na ich złagodzenie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób możesz ograniczyć widoczność rozstępów!

Domowa pielęgnacja rozstępów

Domowe sposoby na rozstępy najlepszy efekt wykazują we wczesnej fazie, czyli kiedy rozstępy są świeże i wyraziste kolorystycznie: różowe, czerwone bądź fioletowe. Mocny kolor wynika ze stanu zapalnego i podjętą przez organizm próbę samodzielnego naprawienia urazu. Wówczas doskonale sprawdzą się preparaty przeciwzapalne (apteczne) oraz natłuszczające, nawilżające (apteczne, drogeryjne). Na uwagę zasługuje dexpanthenol, który łagodzi podrażnienia i nawilża. To kwas organiczny używany do leczenia oparzeń, zapalenia, świądu, przesuszenia, uszkodzeń skóry. Działa przeciwzapalnie, nawilża świeże rozstępy i uelastycznia naskórek.

Usuwanie rozstępów w gabinecie kosmetycznym

Świeże i rozległe bądź stare i wyblakłe rozstępy możesz spróbować usunąć, a już na pewno złagodzić, w gabinecie kosmetycznym. Pierwszą propozycją jest peeling chemiczny z kwasem octowym, np. glikolowym, kwasem trójchlorooctowym i retinolem. Aby przyspieszyć gojenie skóry po zabiegu, warto zastosować wspomniany już dexpanthenol.

Druga propozycja zabiegu kosmetycznego to mikrodermabrazja, czyli mechaniczne ścieranie naskórka. Jest szybka i bezbolesna. Trzecią propozycję stanowi mezoterapia, czyli metoda inwazyjna, polegająca na wstrzykiwaniu w skórę serum.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sklep.bio-med.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
74 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *