Finanse i Inwestycje

Jakie są procedury przystąpienia do pozwu zbiorowego ws. Amber Gold?

• Zakładki: 18


Pozwy zbiorowe przeciw dużym instytucjom to świetna alternatywa dla samodzielnych spraw, które często są skazane na przegranie. Dzięki większej grupie jest szansa na uzyskanie odszkodowań, a jednocześnie zmniejszenie kosztów w całym procesie. By uzyskać wsparcie i mieć pewność co do spełnienia formalności warto skorzystać z pomocy sprawdzonych Kancelarii Prawnych.

Jakie są procedury przystąpienia do nowego pozwu ws. Amber Gold?

Nowy pozew ws. Amber Gold wymaga pewnej procedury w Kancelarii Prawnej. Należy do niej m.in. wypełnienie formularza, przesłanie skanów dokumentów wymaganych przez prawnika, weryfikacja (bezpłatna), potwierdzenie spełnienia kryteriów, podpisanie umowy o świadczenie usług, przesłanie oryginałów dokumentów, zapłata opłaty administracyjnej (250 zł brutto), wezwanie Skarbu Państwa do zapłaty, czym uruchamia się naliczanie odsetek, poinformowanie zainteresowanego o terminie wniesienia pozwu, zaplata kancelarii 750 zł brutto oraz części kosztów przypadających na danego członka, a także ostateczne wniesienie pozwu.

Co powinien zawierać pozew zbiorowy?

Kompletność pozwu wymaga, aby zawierał on wszystkie potrzebne dokumenty. Są to: wniosek o rozpoznanie sprawy w postępowaniu grupowym, wskazanie okoliczności potwierdzających spełnienie wymogów (min. 10 osób w pozwie), ujednolicenie wysokości roszczeń, oświadczenie powoda o działaniu na rzecz grupy, załączenie oświadczeń członków grupy o przystąpieniu do pozwu, wyrażeniu zgody na reprezentowanie, a także umowę pełnomocnika z określonym jego wynagrodzeniem. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Kancelaria GKR Legal 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *