Pasja i hobby

Jeden paintball – różne oblicza rozgrywki

• Zakładki: 18


Czy wiesz, że myślenie o paintballu jako o jednowymiarowej grze bez jakichkolwiek odmian jest błędne? Sprawdź, w jaki paintball możesz zagrać! Dobierz zasady rozgrywki do swoich potrzeb, oczekiwań i preferencji, by wyciągnąć z paintballu maksimum przyjemności.

Paintball – na świeżym powietrzu lub w budynku

Jeśli paintball kojarzy Ci się z bieganiem i strzelaniem na świeżym powietrzu, zwłaszcza na terenie zalesionym… masz rację i jednocześnie się mylisz. Jest to bowiem tylko jedna z odmian paintballu. W grę można grać w budynkach lub na dworze, a dodatkowo tereny na dworze mają albo przeszkody naturalne (np. roślinność, doły, górki), albo sztuczne (np. rampy, mury, tunele).

Paintball indywidualny vs. paintball drużynowy

Gry paintballowe różnią się także pod kątem tego, na czyje zwycięstwo się pracuje. Swoje? A może drużyny? W grze indywidualnej najczęściej – choć nie zawsze! – wygrywa ostatnia osoba na polu bitwy. Z kolei gry drużynowe mają wiele odsłon.

Różne oblicza paintballu drużynowego

W ramach paintballu drużynowego można grać do ostatniego zawodnika na polu bitwy, zdobycia flagi przeciwnej drużyny czy też trafienia „zawodnika VIP”, który miał być chroniony przez resztę drużyny.

A może paintball ze scenariuszem?

Paintball to gra dla miłośników strzelania, owszem, ale dodatkowo może realizować inne upodobania graczy. Wystarczy sięgnąć po scenariusz wojenny, apokaliptyczny, survivalowy lub inspirowany filmem, grą, książką. Ciekawa jest także gra… nocą! Lub w śniegu, deszczu, dymie.

Paintball dla dzieci

Istnieją też łagodniejsze odmiany, np. paintball dla dzieci czy paintball dla kobiet. Po tych grach nie zostają siniaki, a uderzenia kulami otrzymywane w trakcie rozgrywki nie bolą.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Poligonpaintball.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *