Biznes i kariera

Kiedy trzeba skorzystać z usługi notariusza?

• Zakładki: 20


Notariusz to osoba upoważniona przez władzę państwową do stwierdzenia faktów, które mają znaczenie prawne. Jego praca jest konieczna także w procesie współdzielenia przy sporządzaniu niektórych aktów prawnych. Warto dowiedzieć się, kiedy należy udać się do notariusza.

Kiedy należy udać się do notariusza? 

Notariusz jest prawnikiem mianowanym przez Ministra Sprawiedliwości. Jest upoważniony do sporządzania aktów notarialnych, które mają moc prawną. Swoich rad może udzielać przedsiębiorcom, ale też klientom indywidualnym. Jego rola nie kończy się jednak tylko na sporządzaniu aktów kupna czy sprzedaży. Otóż notariusz może zajmować się też obsługą klientów w sprawie kredytów frankowych. Jego pomoc jest niezbędna w przypadku prowadzenia roszczeń z tych umów. Pomaga też odzyskać należności pieniężne. Jego obszar działań obejmuje odszkodowania czy zadośćuczynienia, a nawet spory bankowe. Oczywiście nie można zapominać, że usługi notarialne są pomocne w sprawach spadkowych dotyczących choćby zachowka, ale i innych działów spadku. Co istotne, w kancelarii notarialnej można podpisać akt notarialny dotyczący właśnie spadku. Dzięki temu nie musi dojść do sprawy sądowej, która często ciągnie się latami. 

Dobry notariusz, czyli jaki? 

Dobry notariusz musi być nie tylko teoretykiem, ale też praktykiem. Przede wszystkim musi posiadać naprawdę dużą wiedzę oraz doświadczenie w swojej pracy. Powinien współpracować z innymi przedstawicielami prawa. Jeżeli szukacie dobrego notariusza w okolicach Bydgoszczy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Notariusz Bydgoszcz” aby w kilka chwil odszukać kancelarię notarialną. Ważne jest jeszcze to, że notariusz pomoże Wam wybrać najlepszą drogę sądową, ale może doradzić też ugodę. 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
43 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *