Zdrowie

Kiedy warto umówić się do alergologa dziecięcego w Allergo-med?

• Zakładki: 4


Jakie symptomy potencjalnie wskazują na chorobę alergiczną dziecka? W jakich sytuacjach warto umówić wizytę u alergologa dla dzieci? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi! Jeżeli jesteś mieszkańcem Gliwic, Rybnika, Zabrza lub okolic, umów wizytę dla malucha lub nastolatka w przychodni alergologicznej Allergo-med.

Objawy alergii u dziecka

Ponieważ istnieje kilka rodzajów alergii – wziewna, kontaktowa, iniekcyjna i pokarmowa – objawy każdego z nich mogą się nieco różnić. Alergolog dla dzieci rozpoznaje i leczy wszystkie, dlatego niezależnie od symptomów jest właściwym specjalistą do umówienia wizyty.

Wśród najczęstszych objawów alergii u dzieci znajdują się kaszel i duszności, częste kichanie, łzawienie oczu, wodnisty katar, wysypka i inne zmiany skórne, świąd i pieczenie, obrzęk, zaczerwienienie lub zasinienie, wysoka temperatura, powracające infekcje, łuszczenie skóry. W przypadku alergii pokarmowej mogą to być dodatkowo wzdęcia, gazy, biegunki lub zaparcia, bóle brzucha, nudności i wymioty, kolki.

Nie czekaj, umów dziecko do specjalisty już dziś: alergolog dla dzieci – Zabrze, Gliwice, Rybnik.

Na co zwrócić uwagę? Potencjalne alergeny

Jeśli Twoje dziecko wykazuje wymienione wyżej symptomy alergii, poza umówieniem wizyty w gabinecie Allergo-med w Gliwicach zweryfikuj, czy w ostatnim czasie dziecko miało kontakt z potencjalnym alergenem. W przypadku alergii wziewnej i kontaktowej mogą to być pyłki roślin, roztocza kurzu, substancje wydzielane przez ciała zwierząt (osiadające m.in. na sierści), pleśń, środki chemiczne. W przypadku alergii pokarmowej: białko mleka krowiego (w nabiale), jajka, ryby i skorupiaki, orzechy i migdały, soja, pszenica. W przypadku alergii iniekcyjnej mogło dojść do użądlenia lub ukąszenia przez owada albo przyjęcia leku ze składnikiem stanowiącym alergen.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *