Technologie

Kominek z zamkniętą komorą spalania – dlaczego to dobry wybór?

• Zakładki: 36


Wiele osób zastanawia się nad kominkiem. Jednak można usłyszeć opinie, że użytkowanie kominka jest nieefektywne i niebezpieczne. Czy jest to prawda? Nie,  jeżeli wybierze się kominek z zamkniętą komorą spalania.

Kominek z zamkniętą komorą spalania – co warto o nim wiedzieć?

Wiele osób decydując się na kominek zastanawia się, czy lepiej wybrać model z otwartą czy zamkniętą komorą spalania. Ten pierwszy pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Jeżeli zależy Wam na efektywnym ogrzewaniu, to zdecydowanie lepiej sprawdzi się kominek z zamkniętą komorą spalania. Jego użytkowanie jest zdecydowanie bezpieczniejsze. Oczywiście warto zwrócić uwagę na fakt, że taki kominek jest energooszczędny, szczególnie gdy chcecie nim ogrzać cały dom. Wynika to z faktu, że wkład kominkowy, mając zamkniętą komorę spalania zapewnia większą kumulację ciepła, a to oznacza, że aby ogrzać pomieszczenie można użyć mniej drewna. Taki kominek zasysa powietrze w 100% z zewnątrz budynku. 

Dlaczego warto wybrać kominek z zamkniętą komorą spalania?

Taki kominek prezentuje się bardzo estetycznie, ale przede wszystkim jest efektywny. W tym przypadku koszty ogrzania całego domu będą mniejsze. Do tego takie rozwiązanie sprawdzi się nawet w domu, w którym mieszkają dzieci. Nie występuje zagrożenie, że gorące powietrze poparzy dziecko. Jest ono uwalniane przez kratki wentylacyjne lub obudowę kominka na drodze promieniowania. Należy jeszcze zwrócić uwagę na sam montaż, który nie jest trudny. Można wybrać kominek narożny czy też ustawiony na środku ściany. Istotne znaczenie ma także fakt, że może być on podłączony do instalacji systemu dystrybucji gorącego powietrza. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą COMAIR dobra wentylacja.      

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
86 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *