Technologie

Laptop kontra ultrabook — czym się różnią i co lepiej wybrać?

• Zakładki: 349


Przenośny komputer w obecnych czasach jest sprzętem niemalże obowiązkowym w każdym domu czy firmie. Dzięki niemu nie musimy ograniczać się do konkretnego stanowiska. Co ciekawe, sam termin przenośny komputer od jakiegoś czasu przestał być związany jedynie z laptopami, choć niewiele osób zdaje obie z tego sprawę. Czym są ultrabooki i który sprzęt lepiej wybrać?

Ultrabook i laptop — różnice

Czym jest laptop, wie każdy. Ultrabooki najłatwiej jest określić jako typy laptopów. Istnieje zasada, według której każdego ultrabooka możemy nazwać laptopem, jednak nie działa to w drugą stronę. Podstawową różnicą między tymi sprzętami jest wielkość oraz waga. Bardziej kompaktowe, mniejsze i cieńsze są ultrabooki. Z reguły ich bateria jet też znacznie bardziej wytrzymała. Warto zauważyć, że nie posiadają one napędu CD, ale jet to cecha typowa dla wielu nowoczesnych modeli laptopów.

Co wybrać?

Wybór między ultrabookiem lub standardowym laptopem może być podyktowany kilkoma kwestiami. Jeśli planujemy używać sprzętu jedynie w domu, słuchać na nim muzyki czy oglądać filmy, to laptop z całą pewnością będzie wystarczający. Osoby często podróżujące lub studenci na pewno o wiele lepiej będą sobie radzić, mając ultrabooka. Ponadto te mobilne urządzenia zachwycą wielbicieli eleganckich sprzętów oraz tych, którzy wysoko cenią sobie wszelkie nowinki technologiczne.

Cena jest bardzo ważnym aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego urządzenia. Z uwagi na zastosowaną technologię i wymagania w stosunku do ultrabooka jego cena bywa wyższa w porównaniu z ceną laptopa. Jeśli jednak dobrze poszukamy, na pewno znajdziemy wartościowy sprzęt w rozsądnej cenie.

Jeśli nadal nie jesteśmy pewni decyzji, jaki sprzęt będzie dla nas odpowiedni, poradźmy się opinii sprzedawców. Możemy także poczytać opinie, obejrzeć recenzje lub na własną rękę sprawdzić działanie interesującego nas urządzenia.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
372 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *