Technologie

Laserowa precyzja technologii

• Zakładki: 20


Zastosowanie potencjału lasera w zakresie obróbki materiałów wynosi usługę na zupełnie nowy poziom. Innowacyjny system pracy pozwala na uzyskanie przewagi konkurencyjnej w obrębie kilku podstawowych benefitów. Jakich? Czytaj dalej!

Automatyzacja 

Wycinanie laserowe w metalu jest wyjątkowym rodzajem świadczenia, które operuje w najmniejszych detalach. Ogromna czułość pracy jest niezwykle istotna wszędzie tam, gdzie liczy się niezawodność i wytrzymałość dostarczanych produktów.


Taki efekt jest możliwy, dzięki wykorzystaniu unikalnych zasobów technologii. Pełna automatyzacja procedur obróbki gwarantuje powtarzalność osiąganych wyników bez konieczności implementacji dodatkowych aktywności. Wówczas, czynnik ludzi pełni funkcję kontrolną, co przekłada się na mniejszą ilość błędów oraz znaczne ograniczanie kosztów.


Automatyzacja procesów optymalizuje efekty także pod względem materiałowym. Nadmieniona skrupulatność urządzeń dostosowuje się do wskazanych parametrów zadania, a w konsekwencji nie narusza pozostałej powierzchni surowca. W praktyce oznacza to oszczędność materiału, który zostanie wykorzystywany do adaptacji nadchodzących projektów.

Czas = pieniądz

Kolejnym atutem obróbki laserowej jest sprawność i efektywność działania. Nowoczesne oprogramowanie aparatury pozwala na szybkie tempo realizacji, nawet w przypadku dużej skali produkcji.


Co więcej, precyzyjność usługi sprawia, że elementy przybierają finalną postać i nie muszą zostać poddawane dodatkowym czynnościom obróbki. Wycinanie laserowe przynosi zatem szereg atrakcyjnych usprawnień i walorów. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą New Cut.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
56 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *