Technologie

Montaż przewlekany

• Zakładki: 20


Zaawansowana technologia montażu płytek drukowanych PCB ma szerokie zastosowanie w tworzeniu wielu urządzeń elektrycznych. Rozwój tego procesu umożliwił wyodrębnienie trzech podstawowych metod takiego montażu. Sprawdźmy, jakimi metodami realizuje się montaż płytek elektronicznych.

Jednym z najpopularniejszych wariantów jest montaż przewlekany, zwany także montażem THT. Jest to metoda wykorzystywana w przypadku podzespołów wyposażonych w przewody, które powinniśmy przewlec przez otwory. 

Montaż przewlekany stosuje się powszechnie w przypadku montażu nieco większych elementów oraz tych, które ze względu na specyfikę projektu wymagają wyjątkowo dużej wytrzymałości mechanicznej. 

Montaż SMT

Montaż płytek elektronicznych z wykorzystaniem metody SMT, zwanej także metodą powierzchniową wykorzystywany jest w przypadku mikro komponentów, które ze względu na swoją drobną budowę są niemożliwe do ręcznego montażu. 

W przypadku montażu elementów powierzchniowych nieodzownym elementem jest pasta lutownicza, będąca połączeniem topnika i ziarenek spoiwa. 

Montaż mieszany

Montaż mieszany to odpowiedź na rosnący poziom skomplikowania procesu montażu płytek elektronicznych ze względu na różnice w konstrukcji konkretnych podzespołów. W przypadku montażu mieszanego wyodrębnia się konkretne, pojedyncze procesy, wchodzące domyślnie w skład procesu montażu SMT lub THT tak, by zmaksymalizować efektywność wykonania pracy na najbardziej skomplikowanych konstrukcjach. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą MESSER profesjonalny montaż SMD i THT – https://messer-smt.eu/

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
53 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *