Technologie

Panele ogrodowe – jak znaleźć najlepsze?

• Zakładki: 27


Odpowiednie ogrodzenie zapewnia bezpieczeństwo, ale też zwiększa prywatność. Nie trzeba jednak wcale wydawać bardzo dużych pieniędzy, by zyskać dobre ogrodzenie na lata. Doskonałym wyborem są panele ogrodzeniowe. Jak znaleźć najlepsze?

Panele ogrodzeniowe – jakie warto wybrać?

Nie do każdej posesji pasuje ogrodzenie wykonane np. z drewna czy kamienia. Nie każdemu też podoba się takie rozwiązanie. Jeżeli szukacie surowego, a przy tym nadal bardzo stylowego sposobu na ogrodzenie posesji, to powinniście zdecydować się na panele ogrodzeniowe. Świetnie pasują do nowoczesnych domów, ale za pomocą takich paneli można też ogrodzić budynek firmowy. Warto wybrać panele, które są odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też korodowanie. Na pewno dobrze sprawdzą się panele ogrodowe ocynkowane, które dodatkowo zostały polakierowane proszkowo. W przeciwieństwie do paneli drewnianych są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, w tym także wilgoć, a przy tym nie butwieją. Nawet po latach będą dobrze się prezentować. Pamiętajcie o jednej ważnej rzeczy, aby wybierać panele ogrodzeniowe z grubych drutów, a więc takich, które mają np. 4 czy 5 mm. Owszem są droższe, ale jest to jednak dobra inwestycja na lata. Zwróćcie jeszcze uwagę na fakt, że dostępne są w kilku kolorach. Można zdecydować się na grafitowe, czarne, brązowe czy też zielone.

Panele 2D czy 3D – jakie wybrać?

Do wyboru są panele ogrodzeniowe zarówno 2D, jak i 3D. Modele 3D posiadają przetłoczenia tworzące literę V, co stanowi bardzo ciekawą ozdobę. Natomiast panele 2D nie posiadają takich przetłoczeń, za to mają podwójny pręt poziomy. Nie tylko wpływa to na ich estetykę, ale też wzmacnia sztywność. Jedne i drugie dobrze się prezentują, choć panele 3D są bardziej reprezentacyjne. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.       

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *