Biznes i kariera

Praca w Holandii – jak szybko znaleźć?

• Zakładki: 18


Emigracja zarobkowa Polaków ciągle utrzymuje się na wysokim poziomie. Polacy wyjeżdżają, ponieważ szukają lepszej pracy, atrakcyjnych zarobków, dobrych perspektyw rozwoju, godnego życia. Coraz częściej kierunkiem wyjazdów jest Holandia. Na jakie oferty pracy mogą liczyć Polacy?

Oferty pracy w Holandii

Na pracę w Holandii mogą liczyć zarówno osoby szukające tymczasowego zatrudnienia, jak i takie, które na dłużej chcą się związać z tym krajem. Ofert pracy nie brakuje, a Polacy są chętnie zatrudniani. Najwięcej wakatów jest w rolnictwie. Holandia słynie z uprawy kwiatów, dlatego chętni mogą znaleźć zatrudnienie w gospodarstwach rolnych, ogrodnictwie i przetwórstwie. Poszukiwani są także pracownicy produkcji, wykwalifikowani robotnicy, budowlańcy, a także opiekunki dzieci i osób starszych. Osoby, które znają język angielski lub holenderski mogą znaleźć pracę na wyższych stanowiskach, w biurach i korporacjach. Duże szanse na zatrudnienie mają również lekarze, inżynierowie oraz specjaliści branży IT.

Jak szybko znaleźć pracę w Holandii?

Pracę w Holandii można łatwo znaleźć, ale warto skorzystać ze sprawdzonych metod. Obecnie coraz mniej osób decyduje się na spontaniczny wyjazd, który wiążę się z dużym ryzykiem, wymaga dobrej znajomości języka oraz zaplecza finansowego. Osoby, którym zależy na szybkim znalezienie pracy, powinny skorzystać z ofert agencji zatrudnienia. To firmy, które oferują nie tylko pomoc w znalezieniu zatrudnienia, ale również wsparcie związane z załatwieniem potrzebnych formalności czy zakwaterowania, ubezpieczenie i opiekę medyczną. Agencje w zakładce praca w Holandii od zaraz mają oferty przeznaczone dla osób, które w każdej chwili są gotowe na wyjazd. Warto również sprawdzać ogłoszenia na popularnych portalach oferujących ogłoszenia o pracę, a także korzystać z polecania znajomych. Im więcej wykorzystanych sposobów, tym szanse na szybki wyjazd będą większe.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Biuro Pracy Workcentre

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *