Krety, choć są bardzo małe, to jednak są też bardzo silne. W kilkanaście godzin mogą zdewastować cały ogródek, w tym uszkodzić korzenie roślin, trawy czy korzenie drzewek owocowych. Do tego tworzą nieestetyczne kopce. Niestety pozbycie się ich poprzez odstraszanie nie przynosi dobrych efektów. Dlatego najlepiej postawić na sprawdzone i w pełnie efektywne rozwiązanie, a mianowicie zapobieganie krecim inwazjom. Doskonale sprawdzi się siatka na krety.
Właśnie ona stanowi barierę, której te szkodniki nie będą mogły tak szybko pokonać bądź w ogóle jej nie pokonają. Można zdecydować się na siatkę na krety poprzeczną lub podłużną, ważne by była wysokiej jakości. Powinna być mocna i odporna na przegryzienie.
Siatka na krety musi być odpowiednio ułożona, gdyż tylko wtedy zapewnia efektywną ochronę. Do tego trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to, jak połączyć dane partie materiału. Pasy siatki należy rozkładać zawsze na prostym, równym podłożu, które powinno być w pełni oczyszczone. Należy zabezpieczyć krawędzie dołka.
Już po rozłożeniu materiału należy wszystkie fragmenty siatki połączyć za pomocą plastikowych kotew bądź spinaczy. Po rozłożeniu siatki pozostaje już tylko zasypać jej konstrukcję wybraną wcześniej ziemią. Ważne jest też to, jak bardzo siatka jest zagęszczona. Im sploty są gęstsze, tym oczywiście lepiej. Nie zapomnijcie o tym, aby we właściwym czasie rozpocząć pracę, najlepiej na koniec września lub z początkiem października.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producentem ogrodzeń: https://tanidrut.com/pl/.
Fot. Shutterstock