Biznes i kariera

Co daje praca opiekuna osób starszych w Niemczech?

• Zakładki: 26


Jako opiekun seniora w Niemczech spełniasz się społecznie i towarzyszysz starszej osobie w ostatnich latach życia, dając jej uwagę i szczęście. Nie ulega wątpliwości, iż korzyści niematerialne w zawodzie opiekuna osób starszych są nie do przecenienia. Warto jednak zauważyć, że praca ta daje także szereg wymiernych korzyści. Zapoznaj się z nimi!

Praca opiekuna seniorów w Niemczech – podstawowe korzyści

Praca za granicą wiąże się z dobrymi zarobkami, a praca w roli opiekuna seniorów za granicą – z bardzo dobrymi. W przypadku osoby z wykształceniem w zawodzie mowa o dolnej granicy 2,2 tys. euro. Opiekun ma opłacone koszty podróży i zakwaterowanie – w domu seniora lub bliskiej odległości od miejsca pracy – toteż znaczną większość zarobionych pieniędzy może odłożyć. W kontekście zarobków czekają go też premie świąteczne i urlopowe.

W okresie wykonywania obowiązków zawodowych opiekun seniora w Niemczech ma pełny pakiet socjalny i ubezpieczenie zdrowotne w niemieckiej kasie chorych.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – dodatkowe korzyści

W zależności od etatu, na jaki zostaje zatrudniony opiekun, pracownik może przeznaczać czas wolny na zwiedzanie Niemiec: muzeów, galerii, parków, innych miejsc. Dzięki temu chłonie kulturę i język. Ponieważ znajomość języka niemieckiego nie zawsze jest wymagana – czasem wystarczy angielski – opiekun ma szansę nauczyć się go podczas pobytu za granicą. Jeśli interesują go zlecenia długoterminowe, może liczyć na stałe zatrudnienie w domu opieki dla seniorów czy szpitalu. Polecenie nowych pracowników da mu dodatkowy zarobek.

Zainteresowany pracą w Niemczech w roli opiekuna seniorów? Zobacz atrakcyjne oferty: praca Opole.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
57 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *