Zdrowie

Czy warto zdecydować się na psychoterapię indywidualną?

• Zakładki: 11


Psychoterapia indywidualna to jedna z najpopularniejszych form terapii. Stosowana jest w pracy z pacjentami z problemami osobistymi, zaburzeniami emocjonalnymi lub psychicznymi. Na czym polega skuteczność tej metody leczenia?

Kiedy warto udać się po pomoc do specjalisty?

Psychoterapia Łódź jest dostępna nie tylko dla osób zmagających się z chorobą psychiczną. Warto skorzystać z psychoterapii indywidualnej, gdy zauważamy konkretny problem utrudniający nasze codzienne funkcjonowanie, kiedy:

  • tracimy poczucie sensu życia,
  • miewamy myśli samobójcze,
  • przeżyliśmy traumatyczną sytuację, np. śmierć bliskiej osoby,
  • cierpimy z powodu depresji, stanów lękowych, stresu.

Dlaczego psychoterapia indywidualna działa?

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak przeszłość wpływa na nasze zachowanie. W rozmowie z psychoterapeutą możemy omówić wszelkie nurtujące nas kwestie oraz spojrzeć na trudne sytuacje z innej perspektywy. Dzięki temu możemy dotrzeć do przyczyn naszych mechanizmów i schematów myślenia. Skuteczność leczenia zależy między innymi od tzw. jakości relacji terapeutycznej, która wymaga zaangażowania, zaufania i uczciwości. Dlatego decydując się na rozpoczęcie psychoterapii warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego psychoterapeuty, który będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom. 

Jak wygląda psychoterapia indywidualna?

Psychoterapia indywidualna może być krótkoterminowa lub długoterminowa. Sesje odbywają się w gabinecie psychoterapeuty, najczęściej raz lub dwa razy w tygodniu i trwają 45-60 minut. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Poradnia Salomon – poradniasalomon.com.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *