Biznes i kariera

Do czego służą psychotesty zawodowe?

• Zakładki: 49


Zawodowi kierowcy, operatorzy maszyn czy ludzie pracujący na wysokości muszą być poddawani psychotestom – przed przystąpieniem do pracy oraz w trakcie, w zależności od zawodu i wieku np. co kilka lat. Dlaczego? Na czym polegają badania psychotechniczne znane jako psychotesty? Sprawdź!

Czym są badania psychotechniczne?

Badania psychotechniczne to oferta skierowana do przyszłych i obecnych wykonawców zawodów, w których sprawność psychoruchowa jest niezwykle ważna i w wysokim stopniu przekłada się na życie i zdrowie tej osoby oraz osób trzecich, np. pasażerów autobusu. Psychotesty obejmują weryfikację funkcji poznawczych, intelektualnych, osobowościowych i psychomotorycznych. Polegają na wypełnianiu ankiet i testów osobowości oraz testowaniu: sprawności umysłowej, podzielności i koncentracji uwagi, czasu reakcji, oceny prędkości, koordynacji wzrokowo-ruchowej. Do części testów wykorzystuje się aparaturę.

Umów się na psychotesty. Zabrze to miasto, w którym skorzystasz z usług studia badań psychologicznych i psychoterapii Auto-sugestia.

Dlaczego wykonuje się psychotesty?

Psychotesty stanowią wymóg, ponieważ dzięki nim można zapobiec tragediom, dopuszczając do pracy podwyższonego ryzyka wyłącznie osoby psychicznie i fizycznie gotowe na wykonywanie wymagających obowiązków. Muszą to być osoby o nienagannej sprawności psychoruchowej, wysokiej odporności na stres i wytrzymałości (nie tylko psychicznej). Istotny jest również profil osobowości osoby chcącej pracować w danym zawodzie, np. zdolność skupienia czy skłonność do brawury.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Autosugestia.com.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
128 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *