Czas Wolny

Dobry filtr samochodowy – niezbędny do poprawnej pracy Twojego samochodu

• Zakładki: 12


Silnik to najważniejszy element każdego pojazdu, bez którego jazda samochodem byłaby niemożliwa. To do niego dostarczany jest olej silnikowy, który często ma w sobie wiele zanieczyszczeń. Jak sobie poradzić z tym problemem? Rozwiązaniem jest zastosowanie wysokiej jakości filtra.

Jakie funkcje spełniają filtry olejowe?

Filtr oleju to jeden z elementów całego układu napędowego. Każdy kierowca powinien go wymieniać za każdym razem, gdy podejmuje się wymiany oleju. Jego podstawowym zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń o wielkości 1/50 milimetra. Jest to bardzo ważny proces, ponieważ w innym wypadku silnik samochodu narażony byłby na poważne uszkodzenia. Należy pamiętać o tym, że nawet pojedyncze ziarenko piasku może przełożyć się na poważne uszkodzenie jednostki napędowej. To samo dotyczy z pozoru nieszkodliwych miękkich włókien syntetycznych czy tworzyw sztucznych. Dlatego warto sięgać po najlepsze rozwiązania, takie jak filtry samochodowe Filtron.

Niezawodne filtry samochodowe Filtron

Wśród dostępnych na rynku filtrów, bardzo dużą popularnością cieszą się filtry samochodowe Filtron. Charakteryzują się one stosunkowo niską ceną i znakomitą wydajnością. Są niezawodne i zapewniają pełne bezpieczeństwo silnikowi, a także innym podzespołom. Dostępne są nie tylko filtry oleju, lecz także filtry powietrza, filtry paliwa i filtry kabinowe marki Filtron. Dzięki temu można zadbać o sprawne działanie każego ważnego układu pojazdu. 

W filtrach samochodowych Filtron zastosowano wyłącznie najwyższej jakości składniki, które zostały poddane szczegółowym badaniom laboratoryjnym. Dzięki temu filtry te sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacji. Każdy z dostępnych produktów wyposażony jest w precyzyjny zawór, który w pełni dostosuje się do silnika. Ważne jest to, że podczas produkcji przeprowadzane są specjalne testy szczelnościowe z użyciem nowoczesnych i zautomatyzowanych maszyn pomiarowych. W efekcie użytkownicy zyskują gwarancję niezawodności i 100% skuteczności.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Najlepsze Oleje – najlepszeoleje.pl/   

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *