Rodzina

Farby do szkoły i nie tylko

• Zakładki: 16


Początek roku szkolnego to czas, kiedy rodzice i dzieci tłumnie odwiedzają sklepy papiernicze i księgarnie. Zeszyty, długopisy, kredki oraz dziesiątki innych artykułów plastycznych znikają ze sklepowych półek w zastraszającym tempie. W kolejnych miesiącach ruch w punktach handlowych nieco maleje i to jest najlepszy czas na kupowanie artykułów plastycznych do pracy, zwłaszcza kolorowych farb.

Farby wodne

Wśród najpopularniejszych farb są akwarele i plakatówki. Są to farby wodne, a tym samym nie potrzebują specjalnych rozpuszczalników, aby z nich korzystać. Są też bezpieczne dla dzieci, stąd też rodzice najchętniej kupują je swoim pociechom. Ich niewątpliwą zaletą jest również fakt, że w miarę łatwo można usunąć plamy i zabrudzenia, które powstają podczas malowania. Warto jednak pamiętać, że farby wodne to nie tylko artykuły szkolne, ale również doskonałe narzędzie do malowania artystycznego.

Farby olejne

Farby olejne zestaw wielokolorowy wykorzystywane są przez młodzież i dorosłych. Dają ogromne możliwości twórcze. Można nimi malować na płótnie, drewnie oraz wielu innych powierzchniach. Ich niewątpliwą wadą jest czyszczenie zabrudzeń po działalności twórczej. Wszelkie plamy usunięte od razu znikają, ale po dłuższym czasie nie zawsze można się ich pozbyć.

Sklepy papiernicze w swojej ofercie posiadają wiele różnych artykułów plastycznych, które przydają się w szkole i nie tylko. Wśród nich są farby. Wybierając je dla siebie lub swojego dziecka warto dokładnie sprawdzić, czy będą odpowiednie do planowanych prac.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą SmartKleks.pl

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *