Pasja i hobby

Frak jako niezbędny element sprzętu jeździeckiego

• Zakładki: 14


Do sprzętu jeździeckiego zaliczamy również najwyższej jakości odzież jeździecką. Na szczególną uwagę zasługuje frak, który stanowi reprezentatywny element konkursowej garderoby. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym przybliżamy elementy profesjonalnego sprzętu jeździeckiego od marki Equishop.

Frak jeździecki damski

Uprawiając profesjonalne jeździectwo i startując w konkursach, należy posiadać odpowiedni strój. Przepisy PZJ a także przepisy międzynarodowe określają jasno jaki powinien być fason i kolor fraka jeździeckiego damskiego, jak również męskiego.

W przypadku udziału w skokach należy zdecydować się na frak konkursowy krótki, natomiast, gdy planujemy udział w tzw. czworoboku, wówczas wybór powinien paść na frak długi zwany jaskółką lub krótki model ujeżdżeniowy.

Na co zwrócić uwagę?

Frak jeździecki przede wszystkim mając na względzie bezpieczeństwo jeźdźca powinien być idealnie dopasowany, zapewniając mu komfort jazdy. Nie może się więc on ciągnąć ani marszczyć. Jest to nie tylko nie estetyczne, ale również może prowadzić do obtarć czy uszkodzeń ciała, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, a w konsekwencji również na wynik konkursu.

Nowe modele rajtroków jeździeckich szyte są z nowoczesnych technicznych materiałów. Fraki te są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości za to za sprawą tego często posiadają wstawki oddychające.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Equishop

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *