Rodzina

Jak znaleźć garnki spełniające potrzeby dużej rodziny? Podpowiada Gerlach

• Zakładki: 12


Kilkuosobowa rodzina, która przynajmniej raz dzienne spożywa posiłki przygotowane w zaciszu domowym, potrzebuje dużo więcej naczyń niż tak samo liczna rodzina gotująca okazjonalnie czy też singiel. Dobrze dobrane garnki powinny ułatwieniem dla domowników. Dowiedz się, jakie komplety garnków powinny znaleźć się w kręgu twojego zainteresowania. 

Jak dobrać garnki do potrzeb dużej rodziny?

Nie będzie zaskoczeniem, że pojemność będzie odrywać znaczącą rolę. W końcu przygotowanie jajecznicy z 12 lub 16 jajek dla np. czteroosobowej rodziny będzie wymagać większej patelni niż mały omlet dla singla.  Skoro już jesteśmy przy kwestii patelni, przydadzą się: tradycyjna, głęboka, mała i do naleśników. Można również pomyśleć o patelni grillowej. Warto zaopatrzyć się w przynajmniej jeden garnek o pojemności 5-6 litrów, a także 2 lub 3 garnki trzylitrowe. Sprawdzą się do gotowania zup, ziemniaków lub dań jednogarnkowych. Zestaw należy uzupełnić o rondle o różnej pojemności, w których można zarówno odgrzewać potrawy, jak i przygotowywać sosy, jajka itp., a także garnek do gotowania na parze. 

Na jakie czynniki zwrócić uwagę, wybierając komplet garnków do dużej rodziny?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano komplety garnków, które wpadły nam w oko. Najlepiej postawić na stal nierdzewną 18/10 lub aluminium, ponieważ jest trwała i łatwa w utrzymaniu czystości, a to ważna kwestia w przypadku domów z małymi dziećmi. Kolejnym ważnym czynnikiem są uchwyty, pokrywki i grubość dna. Grubsze dno zapewnia lepszą izolację cieplną i trwałość naczynia, a solidne uchwyty pozwalają na bezpieczne przenoszenie garnka. Z kolei pokrywki przyczyniają się do skrócenia czasu gotowania. Zamknięty obieg ciepła sprawia, że woda szybciej osiąga temperaturę wrzenia, a potrawy mogą być szybciej podgrzane. Ostatnim czynnikiem jest dopasowanie garnków do kuchenek gazowych, elektrycznych lub indukcyjnych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *