Rodzina

Kostki magnetyczne do zabawy, nauki i rehabilitacji dzieci

• Zakładki: 24


Układanie klocków to jedna z najstarszych i najpopularniejszych zabaw dziecięcych. Klocki rozwijają myślenie przestrzenne, umiejętność chwytania dłońmi, uczą cierpliwości i współpracy w grupie. Są też takie klocki, które oprócz wymienionych funkcji, pomagają rehabilitować dzieci z niepełnosprawnością ruchową i uzupełniają terapię integralności sensorycznej. Takie właśnie możliwości daje zabawa kostkami magnetycznymi z Lidibrii.

Czym się wyróżniają kostki magnetyczne?

Kostki magnetyczne Jolly heap z Lidibrii to zestaw klocków w formie kwadratów i trójkątów o wymiarach 12x12x12 cm, które wykonane są z miękkiego tworzywa. Warstwę zewnętrzną tworzy miękka, miła w dotyku tkanina, a wewnątrz klocka znajduje się magnes. Dzięki temu kostki są bezpieczne dla dzieci, a zarazem łatwo łączą się ze sobą i równie łatwo rozdzielają. Zestawy sprzedawane są w różnych kolorach, a składają się z kilkudziesięciu i więcej elementów. Można je wykorzystać na wiele różnych sposobów, zarówno w zabawie, jak i w ćwiczeniach integracji sensorycznej czy też rehabilitacji ruchowej. Świetnie sprawdzą się zarówno na komercyjnych salach zabaw, w przedszkolach i żłobkach, a także w gabinetach terapii sensorycznej czy też przychodniach rehabilitacji dziecięcej.

Poznaj zalety zabawy kostkami magnetycznymi

Spójrz, jak wiele zalet mają klocki magnetyczne z Lidibrii:

  • Dzięki swojej budowie i zastosowanym materiałom, kostki magnetyczne są lekkie, ciche, trwałe i praktyczne, posłużą zatem dzieciakom rzez wiele lat.
  • Kostki są bezpieczne – dzieci mogą się nimi rzucać, kłaść na nich, deptać i na pewno nie zaszkodzi to ani maluchom, ani klockom.
  • Maluchy mogą budować z kostek przeróżne konstrukcje, zmieniać je, dokładając kolejne klocki czy przesuwając całe fragmenty konstrukcji. Przy tym każda budowla może być inna i niepowtarzalna. 
  • Zabawa kostkami rozwija kreatywność, zdolności motoryczne i myślenie przestrzenne oraz uczy współpracy w grupie.

Zastosowanie klocków magnetycznych w terapii i rehabilitacji dzieci

Kostki magnetyczne zostały tak zaprojektowane i wykonane, aby pomagały rehabilitować dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Maluchy w trakcie zabawy chwytają klocki, tworzą z nich budowle, a przy tym ćwiczą zdolności manualne, poprawiają napięcie mięśniowe i rozwijają zmysł dotyku. Pod nadzorem opiekuna bądź terapeuty, budują tor przeszkód, następnie pokonują go, ćwicząc zmysł równowagi. Budują figury przestrzenne, a potem kładą się na nich lub robią przewroty, niczym na materacu. Taka beztroska zabawa pozwala poprawić koordynację wzrokowo-ruchową, uczy cierpliwości i pomaga uwierzyć we własne możliwości. Artykuł powstał przy współpracy z firmą Lidibrii, oferującą zabawki stymulujące rozwój dzieci. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *