Biznes i kariera

Nieoczekiwane zadania opiekunki osób starszych

• Zakładki: 14


Myślisz, że znasz już wszystkie zadania należące do opiekunki osób starszych? Przeczytaj artykuł i przekonaj się, co jeszcze leży w obowiązkach opiekunki. Zyskaj pełny obraz tego zawodu i podejmij decyzję o przyjęciu zlecenia świadomie.

Opieka nad seniorem… i jego psem

To, że opiekunka zajmuje się nie tylko seniorem, ale także jego domem, nie stanowi zaskoczenia. Warto jednak zaznaczyć, iż jeśli w gospodarstwie domowym znajdują się pies, kot lub inne zwierzę, do zadań opiekunki będzie należało sprawowanie pieczy również nad nimi. Mowa tu o karmieniu, wychodzeniu na spacery, sprzątaniu kuwety i innych czynnościach wymienionych w umowie.

Sprawdź ofertę: praca Niemcy – opiekunka.

Wizyta u lekarza i uczestnictwo w przyjęciu urodzinowym

Senior wymagający wizyt u lekarza czy uczęszczania do ośrodka rehabilitacyjnego jest odprowadzany na miejsce przez opiekunkę. Ale to nie jedyne miejsca, w których przyjdzie Ci towarzyszyć podopiecznemu. Jeśli członek rodziny lub przyjaciel seniora urządzą przyjęcie, przygotują uroczysty obiad bądź zorganizują inne spotkanie, zapewne to właśnie Tobie przyjdzie zaprowadzić podopiecznego. Niewykluczone, że zostaniesz na przyjęciu jako dodatkowy gość.

Reagowanie na sytuacje kryzysowe

Usterki, wypadki i nieprzewidywalne wydarzenia mają miejsce na całym świecie, a więc także w Niemczech. Jeśli w czasie opieki nad seniorem pęknie rura, dojdzie do awarii urządzenia RTV lub AGD wymagającej natychmiastowej reakcji, w okolicy wybuchnie pożar albo stanie się coś innego, to właśnie Twoją rolą będzie stanąć na wysokości zadania.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Senior-vitae.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *