Pasja i hobby

Podkładka z futrem dla konia – czy tylko na zimę?

• Zakładki: 13


Bluzy czy kurtki z futerkiem noszone przez człowieka przeznaczone są na jesień i zimę. Czy podobna prawidłowość rządzi podkładkami pod siodło? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy model z futerkiem wykorzystasz wyłącznie jesienią i zimą, czy może także wiosną, a nawet latem.

Futro w podkładce pod siodło – zastosowanie

Mogłoby się zdawać, że futro w elementach rzędu końskiego – podkładce, popręgu czy siodle – służy do ogrzewania zwierzęcia. I rzeczywiście, może tak być, choć to tylko jeden z powodów stosowania tego dodatku. Głównymi korzyściami są zabezpieczenie grzbietu wierzchowca przed odparzeniami, otarciami i nagromadzeniem wilgoci, co mogłoby prowadzić nie tylko do dyskomfortu, ale także do rozwinięcia grzybicy.

W przypadku niektórych wierzchowców futrzane dodatki do elementów rzędu końskiego to niemal obowiązek. Jeśli dosiada się konia wrażliwego, podatnego na odparzenia czy otarcia i doświadczającego znacznego dyskomfortu w kontakcie z popręgiem lub siodłem, warto pomóc mu właśnie futerkiem. Sprawdzi się m.in. wysokiej jakości podkładka Mattes dostępna w sklepie jeździeckim Equishop.

Podkładka z futrem na lato

Wbrew pozorom futerko w podkładce dla konia nie ogranicza zastosowania do jesieni i zimy. Element ten zapewnia cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie przegrzewa korpusu zwierzęcia. Poza wymienionymi wyżej zaletami przyczynia się do lepszej amortyzacji i rozkładu ciężaru rzędu końskiego oraz samego jeźdźca. Jeżeli lubisz jazdę energiczną, wymagającą, sportową, futro sprawdzi się bardzo dobrze.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Equishop.com.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
44 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *