Technologie

Profesjonalne cięcie laserem rur i profili metalowych

• Zakładki: 33


Nowoczesne technologie wykorzystywane są na co dzień w produkcji wysokiej jakości komponentów, wykorzystywanych w najróżniejszych branżach. Maszyny do cięcia laserem są jednym z tych urządzeń, które zrewolucjonizowały niejedną branżę. Możliwość niezwykle precyzyjnego cięcia, a także wykonywania dodatkowych czynności oraz oszczędna produkcja to tylko niektóre z licznych zalet Tru Laser Tube 5000, jednej z najnowocześniejszych maszyn do cięcia laserem. Poznaj jej możliwości i zainwestuj w najlepsze rozwiązania.

Precyzyjne cięcie laserem rur i profili maszyną Tru Laser Tube 5000 w New Cut

Wiercenie i piłowanie to etapy obróbki metalu, które są nie tylko niedokładne, ale pozostawiają wiele do życzenia w kwestii jakości. Cięcie laserem rur i profili maszyną Tru Laser Tube 5000 pozwala na wykonanie niezwykle precyzyjnych nacięć, bez konieczności późniejszego usuwania niedoskonałości, z jakimi trzeba się mierzyć podczas tradycyjnego cięcia metalu. Ogromna precyzja pozwala więc wdrażać masową produkcję z zachowaniem najwyższych standardów. Przygotowane komponenty za pomocą lasera odznaczają się nie tylko idealnymi kształtami, ale także estetycznym wyglądem.

Ponadto za pomocą maszyny Tru Laser Tube 5000 możliwe jest wykonanie najróżniejszych konturów – nie ma więc praktycznie ograniczeń w zakresie projektu.  Precyzja cięcia laserem za pomocą tej maszyny doceniana jest przez wszystkich wykonawców i zamawiających, jednak największe różnice odczuwane są, gdy obróbce poddawane są rury i profile z grubszego metalu. W tym przypadku różnice między Tru Laser Tube 5000 a maszynami starszej generacji są najbardziej odczuwalne. Również jej uniwersalność nie pozostaje bez znaczenia – dostępne jest cięcie laserem stali konstrukcyjnej i szlachetnej, aluminium czy metali kolorowych.

Cięcie laserem a pozycjonowanie, łączenie i montaż

Cięcie laserem za pomocą maszyny Tru Laser Tube 5000 zapewnia szeroki zakres prac, jakie można wykonać na jednym etapie procesu produkcyjnego. Cięcie pod kątem 45o, możliwość wykonania połączeń wtykowych czy łączenie rur poprzez nakładki usprawnia produkcję, redukując konieczność wykonywania dodatkowych prac, takich jak np. spawanie. W efekcie przekłada się to nie tylko na mniejsze koszty, ale także na estetykę wykonania poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Dostępne są również pomoce do pozycjonowania – są one nieocenione podczas montażu podzespołów

Cięcie laserem maszyną Tru Laser Tube 5000 – oszczędność materiałów i pieniędzy

Cięcie laserem rur i profili a nie blachy z wykorzystaniem najnowocześniejszej maszyny wyróżnia się znaczącą oszczędnością materiałów. Mniejsze koszty produkcji zawdzięcza się również skróceniu czasu przygotowania komponentów – w efekcie cały proces przyspiesza, co generuje duże oszczędności. Precyzja z kolei redukuje błędy, które występowały przy tradycyjnej obróbce metalu.

Szukając innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań, warto nawiązać współpracę z firmą, która oferuje nie tylko cięcie laserem, ale także obróbkę skrawaniem i inne usługi obróbki metalu oraz innych materiałów, z których powstają części konstrukcyjne.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą New Cut.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
46 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *