Majsterkowanie

Zawiasy łożyskowane – dlaczego pełnią tak ważną rolę?

• Zakładki: 19


Zawiasy łożyskowane pełnią niezwykle ważną rolę. Sprawdzają się w przypadku bram skrzydłowych. Zapewniają wygodę użytkowania, ale też zwiększają funkcjonalność. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać dobre modele.

Zawiasy łożyskowane – gdzie mają zastosowanie?

Zawiasy łożyskowane stosuje się w przypadku bram i tutaj można dobrać model pod kątem klasycznych bram wykorzystywanych w ogrodzeniach posesji, ale też można dobrać je do bram bardzo ciężkich. Sprawdzą się w przypadku bram skrzydłowych ciężkich, ale też harmonijkowych. Należy tutaj pamiętać, aby wybierać modele najwyższej jakości. Bardzo dobrze sprawdzają się takie, które posiadają regulację w dwóch płaszczyznach, co pozwala na prawidłowe ustawienie każdej bramy. Dużą rolę odgrywa tutaj np. podwójne łożyskowanie, które wpływa na cichą pracę i zapobiega wydawaniu nieprzyjemnych dźwięków przez ruchy skrzydła. Nie można zapominać, że zawiasy łożyskowane powinny być odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne. Powinny też wykazywać odporność na zmienne warunki atmosferyczne oraz korodowanie. Dzięki temu mogą służyć przez lata i nadal nie stracą swojej funkcjonalności. 

Jakie zawiasy łożyskowane wybrać?

Zawiasy łożyskowane dostępne są w wielu różnych wariantach. Można zdecydować się na model z regulacją oraz uchwytem mocującym, który jest bardzo prosty w montażu. Dostępny jest także prosty, regulowany zawias czy model służący do przyspawania. Dla większej trwałości stosuje się zawiasy ze wspornikiem. Aby łatwo ustawić bramę i dostosować ją do swoich wymagań najlepiej wybierać zawiasy wyposażone w regulację oraz uchwyt mocujący. Model podwójnie łożyskowany z regulacją ma zastosowanie nawet w bramach przemysłowych, które są bardzo ciężkie. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą HI Motions: himotions.pl.    

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *