Majsterkowanie

Siatka leśna – praktyczny sposób na ogrodzenie działki

• Zakładki: 24


Wiele osób decyduje się na zakup działki rekreacyjnej. W końcu można na niej odpocząć. Trzeba przyznać, że odpoczynek na działce jest naprawdę efektywny. Rzecz jasna działkę należy ogrodzić i tutaj dobrze sprawdzi się siatka leśna. Warto na jej temat dowiedzieć się więcej.

Siatka leśna – funkcjonalność na najwyższym poziomie

Szukając taniego i praktycznego ogrodzenia działki można postawić na siatkę leśną, która jednak ma szersze spektrum zastosowania. Otóż może służyć jako ogrodzenie tymczasowe, gdyż jest niezwykle tania. Cechuje ją również niezwykle prosty montaż, a także demontaż. Sprawdzi się też do ogrodzenia placu budowy. Pomimo niskiej ceny siatka leśna jest wytrzymała i co ciekawe można ją też wykorzystać do ogrodzenia terenów leśnych czy pól. Warto zwrócić uwagę na montaż. Tak jak już wspominaliśmy jest on prosty. Siatkę można zamontować samodzielnie, np. na drewnianych słupkach bądź na metalowych słupkach. Przydadzą się jeszcze skoble. Zwróćcie uwagę także na wysokość. Otóż dostępna jest siatka leśna o wysokości np. 1,5 m czy 1,6 m. Jeżeli szukacie jeszcze wyższej siatki, to wybierzcie taką o wysokości 2 metrów.   

Siatka leśna – poznajcie jej zalety 

Siatka leśna stanowi dobrą ochronę przed zwierzętami, które mogłyby zniszczyć uprawy czy młode drzewka w szkółce leśnej. Może być wykorzystana do ogrodzenia zagrożonych gatunków zwierząt. Zapewni też ochronę zwierzętom hodowlanym. Co ciekawe wykorzystuje się ją także w budownictwie, a więc jako ogrodzenie tymczasowe czy ogrodzenie terenu budowy. Szerokie zastosowanie ma przy budowie autostrad. Jest przy tym niezwykle lekka, a zarazem solidna. Warto zwrócić jeszcze uwagę na rozstaw oczek. Im mniejsze oczka, tym mniejsza przejrzystość. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.    

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
54 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *