Rodzina

Zabawy karnawałowe dla dzieci – najlepsze pomysły

• Zakładki: 15


Organizujesz karnawałową imprezę dla dzieci? A może jesteś jednym z jej organizatorów np. w szkole lub przedszkolu? W jednym, jak i drugim przypadku – na pewno przydadzą Ci się nasze dedykowane temu wydarzeniu pomysły. Koniecznie czytaj dalej i sprawdź, co sprawi najmłodszym największą frajdę.

1. Zabawa i taniec – zadowolenie dzieci gwarantowane

Zabawy karnawałowe dla dzieci rządzą się swoimi prawami, dlatego oprócz muzyki musi pojawić się na nich element rywalizacji. Doskonałym pomysłem jest połączenie zabawy i tańca. Jedną z uwielbianych przez najmłodszych formą rozrywki jest taniec wyłącznie na rozłożonej na podłodze gazecie. Kto wyjdzie poza nią, odpada z gry i tak aż do wyłonienia zwycięzcy.

2. Maski karnawałowe, czyli sposób na kreatywne spędzenie czasu

Oprócz typowo ruchowych zabaw warto także postawić na kreatywne zajęcia. Może to być właśnie wykonanie masek karnawałowych. Ich tworzenie wciągnie dzieci na długo, a przede wszystkim sprawi, że na ich twarzach pojawi się uśmiech.

3. Playback show jako gwóźdź programu

Główną atrakcją organizowanego przez Ciebie kinderbalu może być playback show. Taki gwóźdź programu na pewno rozrusza każdego! Pamiętaj tylko, że w tym przypadku będzie niezbędny odpowiedni sprzęt i jasne określenie zasad, aby nie doszło do zamieszania wśród dzieci.

4. Wynajęcie klauna – nie zapominaj o tej możliwości! 

Nasz ostatni pomysł jest niezwykle atrakcyjny – dzieci wręcz uwielbiają klauna! Jego pojawienie się na imprezie na pewno wzbudzi niemałe zainteresowanie najmłodszych. Może on także przyjąć rolę animatora i być obecny podczas każdej zabawy. Dzięki temu Ty jako organizator zyskasz trochę przestrzeni, aby zająć się np. dokładaniem przekąsek, czy dbaniem o techniczne aspekty wydarzenia. 

Co jeszcze może robić klaun?

Oprócz towarzyszenia dzieciom podczas zaplanowanych zabaw klaun może także:

– tworzyć z balonów np. zwierzątka,

– uczyć chodzenia na mini-szczudłach,

– tworzyć ogromne bańki mydlane.

Jak więc widzisz, wynajęcie klauna stwarza wiele możliwości, jeśli chodzi o atrakcyjne zapełnienie czasu dzieciom. Zachęcamy Cię do rozważenia tej opcji – skorzystasz na tym Ty, jak i najmłodsi, dzięki czemu karnawałowy kinderbal na pewno w pozytywny sposób na długo zapadnie Wam w pamięci.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Iki Studio.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
49 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *